X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
خاطرات سفر
سمان دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶


این سالن ورزشی تنیس دارای یک سقف شیشه ای بزرگ خواهد بود اما نکته مهم در ساخت آن داشتن شیشه هایی چند لایه با مقاومت بالاست. آقای کاتالا می گوید به این پروژه باور دارد و آنرا ترکیبی از تکنولوژی و ورزش می داند.
این طرح که در مجموع شامل هفت مجموعه ورزشی در آب می باشد، میتواند برای انجام مسابقات بین المللی تنیس دبی ساخته شود. در تصاویری که از طراحی این ورزشگاه ارائه شده جزئیات فنی کاملا نمایش داده می شود، با این حال چگونگی ساخت این ورزشگاه در دریای کم عمق خلیج فارس هنوز ابهامات زیادی دارد. سقف این مجموعه کاملا از شیشه قراراست ساخته شود و این شیشه حدود سی سه متر باید باشد و باید فشاری در حدود صد تن را تحمل کند.

ورزشگاه تنیس در میان حبابی از آب در دبی

این زمین تنیس مانند حبابی میان آب است و سقف مرتفع آن به صورت منحنی خواهد بود.در عمیق ترین قسمت این مجموعه هم زمین تنیس ساخته میشود. بی شک مشکلات فنی و تخصصی فراوانی بر سر راه این پروژه ی بلند پروازانه در دبی قرار دارد

ورزشگاه تنیس در میان حبابی از آب در دبی


تاکنون سازه های زیادی زیر آب مشاهده کرده اید مانند رستوران هایی که زیر آب هستند یا هتل هایی را که در زیر آب ساخته اند و گردشگران زیادی برای دیدن این جاذبه ها سفر می کنند اما در حال حاضر در دبی قرار است شگفت انگیز ترین سازه در زیر آب ساخته شود یعنی ورزشگاه تنیس در زیر آب که بسیار جذاب خواهد بود .

واقعا چنین پدیده ای در دنیای ورزش تاکنون بی سابقه و کم نظیر بوده است.

ورزشگاه تنیس در میان حبابی از آب در دبی

 

گردآوری و تنظیم : سفربین

مطالب مرتبط : سفری متفاوت به دبی  دبی هشتمین شهر پربازدید جهان

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :